Przegląd filmów kandydujących do Polskich Nagród Filmowych
Orły 2014, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej, oraz spotkania z twórcami organizowane po seansach w kinie
Iluzjon, nieustająco cieszą się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Na pokazy, szczególnie te z udziałem twórców, bilety są zarezerwowane z kilkudniowym wyprzedzeniem, a sala, na której odbywają się projekcje, dosłownie "pęka w szwach".
Ze względu na duże zainteresowanie seansami, całkowitą rezerwację miejsc, a także liczne pytania widzów, w ramach przeglądu odbędą się dodatkowe pokazy filmów
"Miłość" w reż.
Filipa Dzierżawskiego (
poniedziałek,
20.01 o godz.
16.00) oraz
"Inny świat" w reż.
Doroty Kędzierzawskiej (
poniedziałek,
27.01 o godz.
16.00).
Tych, którzy nie dotrą do kina
Iluzjon, zapraszamy na
kinoplex.pl. Wczoraj na serwisie wystartował przegląd online Kandydaci Orły 2014, na którym można zobaczyć wybrane filmy kandydujące do nagród Polskiej Akademii Filmowej. Przegląd online potrwa do
17 marca.
Pokazy filmów konkurujących o statuetkę Orła 2014 w kinie
Iluzjon będzie można oglądać do
29 stycznia 2014 roku. Widzowie zobaczą m.in.: nagrodzone Nagrodą Publiczności na festiwalu Nowe Horyzonty
"Płynące wieżowce" Tomasza Wasilewskiego, nominowane do Europejskiej Nagrody Filmowej
"W imię…" Małgośki Szumowskiej czy głośny
"Układ zamknięty" Ryszarda Bugajskiego oraz, w ramach "Poniedziałków z dokumentem", filmy dokumentalne, m.in.
"Inny świat" Doroty Kędzierzawskiej o
Danucie Szaflarskiej czy ukazujący kulisy Euro 2012
"Będziesz legendą człowieku" Marcina Koszałki.
Po większości projekcji na widzów czekać będą twórcy filmów - w kinie
Iluzjon swoją obecność zapowiedzieli m.in.
Tomasz Wasilewski,
Marta Nieradkiewicz i
Bartosz Gelner (
"Płynące wieżowce"),
Bodo Kox (
"Dziewczyna z szafy"),
Marysia Sadowska (
"Dzień kobiet") czy
Jacek Borcuch (
"Nieulotne").
Kalendarz projekcji i spotkań w kinie Iluzjon (część spotkań prowadzona jest przez dziennikarzy Filmwebu): SALA - STOLICA 15. 01 śr. 17.45
"Sęp", reż.
Eugeniusz Korin 20.30
"Ida", reż.
Paweł Pawlikowski po filmie spotkanie z
Agatą Trzebuchowską 16. 01 czw. 17.45
"Układ zamknięty", reż.
Ryszard Bugajski 20.00
"Płynące wieżowce", reż.
Tomasz Wasilewski po filmie spotkanie z
Tomaszem Wasilewskim 17. 01 pt. 18.15
"Last minute", reż.
Patryk Vega 20.00
"Syberiada Polska", reż.
Janusz Zaorski po filmie spotkanie z
Januszem Zaorskim 18. 01 sb. 15.45
"Swing", reż.
Abelard Giza 17.30
"Kongres", reż.
Ari Folman 20.00
"Miłość", reż.
Sławomir Fabicki 19. 01 nd. 13.45
"Był sobie dzieciak", reż.
Leszek Wosiewicz 15.45
"Wszystkie kobiety Mateusza", reż.
Artur Więcek "Baron" 18.00
"Wałęsa. Człowiek z nadziei", reż.
Andrzej Wajda 21. 01 wt. 18.15
"Ostatnie piętro", reż.
Tadeusz Król 20.00
"Dziewczyna z szafy", reż.
Bodo Kox po filmie spotkanie z
Bodo Koxem 22. 01 śr. 18.00
"Być jak Kazimierz Deyna", reż.
Anna Wieczur-Bluszcz 20.00
"Dzień kobiet", reż.
Maria Sadowska po filmie spotkanie z
Marysią Sadowską 23. 01 czw. 17.45
"Bilet na księżyc", reż.
Jacek Bromski 20.15
"W imię...", reż.
Małgorzata Szumowska 24. 01 pt. 16.00
"Niebo", reż.
Paweł Sarbinowski,
Piotr Żukowski 17.45
"Bejbi Blues", reż.
Katarzyna Rosłaniec 20.00
"Żywie Biełaruś!", reż.
Krzysztof Łukaszewicz po filmie spotkanie z
Krzysztofem Łukaszewiczem 25. 01 sb. 15.30
"Polski film", reż.
Marek Najbrt 17.45
"AmbaSSada", reż.
Juliusz Machulski 20.00
"Imagine", reż.
Andrzej Jakimowski po filmie spotkanie z
Andrzejem Jakimowskim i
Adamem Bajerskim 26. 01 nd. 15.45
"Sierpniowe niebo. 63 dni chwały", reż.
Ireneusz Dobrowolski 17.30
"Kanadyjskie sukienki", reż.
Maciej Michalski 20.00
"Mój biegun", reż.
Marcin Głowacki po filmie spotkanie z
Marcinem Głowackim oraz
Maciejem Musiałem 28. 01 wt. 18.00
"Ci, którzy żyją i umierają", reż.
Barbara Albert 20.15
"W cieniu", reż.
David Ondříček 29. 01 śr. 16.15
"Baczyński", reż.
Kordian Piwowarski 18.00
"Ostra randka 3D", reż.
Maciej Odoliński 20.00
"Nieulotne", reż.
Jacek Borcuch po filmie spotkanie z
Jackiem Borcuchem SALA – MAŁA CZARNA – PONIEDZIAŁKI Z DOKUMENTEM 20. 01 pn.
16.00
"Inny świat", reż.
Dorota Kędzierzawska 18.00
"Sekrety miłości", reż.
Krystian Matysek 20.00
"Będziesz legendą człowieku", reż.
Marcin Koszałka 27. 01 pn. 16.00
"Miłość", reż.
Filip Dzierżawski 18.00
"Inny świat", reż.
Dorota Kędzierzawska 20.00
"Miłość", reż.
Filip Dzierżawski po filmie spotkanie z
Filipem Dzierżawskim Kino ILUZJON Filmoteki Narodowej
ul. Narbutta 50a, Warszawa
Rezerwacje: 22 462 72 60;
iluzjon.rezerwacje@fn.org.pl Prosimy o odbiór rezerwacji na pół godziny przed seansem
www.iluzjon.fn.org.pl